MBRF7H60HE3/45, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A ITO220AC
Product Attributes:
Part Number: MBRF7H60HE3/45
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A ITO220AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
MBRF7H60HE3/45 Datasheet (PDF)
IC ANALOG SWITCH SPST SC70-6
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO214AB
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 35A D-63
FIXED IND 220NH 200MA 1.7OHM SMD
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: MBRF7H60HE3/45Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A ITO220ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 VCurrent - Average Rectified (Io): 7.5AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 7.5 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 60 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated TabOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°CMBRF7H60HE3/45 | Vishay | NHE Electronics