MFU0603FF00500P100, Vishay, Circuit Protection~Fuses, FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0603
MFU0603FF00500P100 Images
For
Vishay, you may also be interested in the following:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO214AC
256X64 YELLOW GRAPHIC (TAB) OLED
DIODE GEN PURP 1.6KV 195A MODULE
TVS DIODE 400W SMA DO214AC
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23
Product Specifications:
MfrPart.: MFU0603FF00500P100Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0603Product Category: Circuit Protection~FusesPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: MFUPartStatus: ActiveMountingType: Surface MountFuseType: Board Mount (Cartridge Style Excluded)CurrentRating(Amps): 500 mAVoltageRating-AC: -VoltageRating-DC: 32 VResponseTime: Fast BlowPackage/Case: 0603 (1608 Metric)BreakingCapacity@RatedVoltage: 50AMeltingI²t: 0.0009ApprovalAgency: IEC, ULOperatingTemperature: -55°C ~ 125°CColor: -MFU0603FF00500P100 | Vishay | NHE Electronics