MFU0603FF00800P100, Vishay, Circuit Protection~Fuses, FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0603
MFU0603FF00800P100 Images
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GEN PURP 400V 1A MPG06
TVS DIODE 154VWM 246VC DO214AA
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO215AB
MOSFET N/P-CH 20V 2.9A 6-TSOP
Product Specifications:
MfrPart.: MFU0603FF00800P100Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0603Product Category: Circuit Protection~FusesPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: MFUPartStatus: ActiveMountingType: Surface MountFuseType: Board Mount (Cartridge Style Excluded)CurrentRating(Amps): 800 mAVoltageRating-AC: -VoltageRating-DC: 32 VResponseTime: Fast BlowPackage/Case: 0603 (1608 Metric)BreakingCapacity@RatedVoltage: 50AMeltingI²t: 0.0023ApprovalAgency: ULOperatingTemperature: -55°C ~ 125°CColor: -MFU0603FF00800P100 | Vishay | NHE Electronics