MMBZ4716-HE3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 39V 350MW SOT23-3
Product Attributes:
Part Number: MMBZ4716-HE3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 39V 350MW SOT23-3
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
MMBZ4716-HE3-18 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
IC SWITCH QUAD NO/NC 16-DIP
TVS DIODE 90VWM 146VC P600
DIODE ARRAY GP 100V 18A TO263AB
BRIDGE RECT 1PHASE 400V 3.8A GBU
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO204AC
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC 1.5KE
Product Specifications:
MfrPart.: MMBZ4716-HE3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 39V 350MW SOT23-3Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 39 VTolerance: ±5%Power-Max: 350 mWImpedance(Max)(Zzt): -Current-ReverseLeakage@Vr: 10 nA @ 29.6 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3MMBZ4716-HE3-18 | Vishay | NHE Electronics