MMSZ4700-E3-08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 13V 500MW SOD123
Product Attributes:
Part Number: MMSZ4700-E3-08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 13V 500MW SOD123
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
MMSZ4700-E3-08 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 6VWM 11.4VC DO214AB
FIXED IND 47UH 69MA 9.3 OHM TH
TVS DIODE 58VWM 92.3VC DO214AA
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMC
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
MfrPart.: MMSZ4700-E3-08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 13V 500MW SOD123Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 13 VTolerance: ±5%Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): -Current-ReverseLeakage@Vr: 50 nA @ 9.8 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SOD-123MMSZ4700-E3-08 | Vishay | NHE Electronics