Product Attributes:
Part Number: NTCLE100E3474JT1
Manufacturer: Vishay
Description: THERM NTC 340KOHM 4570K BEAD
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
NTCLE100E3474JT1 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AC
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 1A DFS
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP
Product Specifications:
MfrPart.: NTCLE100E3474JT1Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: THERM NTC 340KOHM 4570K BEADProduct Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC ThermistorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveResistanceinOhms@25°C: 340kResistanceTolerance: ±5%BValueTolerance: ±0.5%B0/50: -B25/50: -B25/75: -B25/85: 4570KB25/100: -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CPower-Max: 500 mWLength-LeadWire: 0.59 (15.00mm)MountingType: Through HoleNTCLE100E3474JT1 | Vishay | NHE Electronics