Product Attributes:
Part Number: NTCLE100E3502GT1A
Manufacturer: Vishay
Description: NTC CU 0.6 LD CODED 5K 2% 1E
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
NTCLE100E3502GT1A Datasheet (PDF)
MOSFET N-CH 200V 18A TO220AB
DIODE GEN PURPOSE 600V SLIMDPAK
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM TH
FIXED IND 3.3UH 11A 11.81MOHM SM
DIODE GEN PURP 3KV 475A B8
MOSFET 2N-CH 30V 8A 8-SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: NTCLE100E3502GT1AMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: NTC CU 0.6 LD CODED 5K 2% 1EProduct Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC ThermistorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveResistanceinOhms@25°C: 5kResistanceTolerance: ±2%BValueTolerance: ±0.75%B0/50: -B25/50: -B25/75: -B25/85: 3977KB25/100: -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CPower-Max: 500 mWLength-LeadWire: 0.59 (15.00mm)MountingType: Through HoleNTCLE100E3502GT1A | Vishay | NHE Electronics