Product Attributes:
Part Number: NTCLE100E3502GT2A
Manufacturer: Vishay
Description: NTC CU 0.6 LD CODED 5K 2% 2E
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
NTCLE100E3502GT2A Datasheet (PDF)
DIODE MODULE 600V 222A TO244AB
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V TO220AB
TRIMMER 100K OHM 0.75W PC PIN
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: NTCLE100E3502GT2AMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: NTC CU 0.6 LD CODED 5K 2% 2EProduct Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC ThermistorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveResistanceinOhms@25°C: 5kResistanceTolerance: ±2%BValueTolerance: ±0.75%B0/50: -B25/50: -B25/75: -B25/85: 3977KB25/100: -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CPower-Max: 500 mWLength-LeadWire: 0.59 (15.00mm)MountingType: Through HoleNTCLE100E3502GT2A | Vishay | NHE Electronics