Product Attributes:
Part Number: NTCLE100E3683HT1
Manufacturer: Vishay
Description: THERM NTC 360KOHM 3977K BEAD
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
NTCLE100E3683HT1 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 1KV 50A ADDAPAK
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD
DIODE ZENER 68V 1.25W DO214AC
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214BA
DIODE FREDS 1200V 30A TO-247
Product Specifications:
MfrPart.: NTCLE100E3683HT1Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: THERM NTC 360KOHM 3977K BEADProduct Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC ThermistorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveResistanceinOhms@25°C: 360kResistanceTolerance: ±3%BValueTolerance: ±0.5%B0/50: -B25/50: -B25/75: -B25/85: 3977KB25/100: -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CPower-Max: 500 mWLength-LeadWire: 0.59 (15.00mm)MountingType: Through HoleNTCLE100E3683HT1 | Vishay | NHE Electronics