NTCLE203E3302SB0, Vishay, Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors, THERMISTOR NTC 3KOHM 3984K BEAD
Product Attributes:
Part Number: NTCLE203E3302SB0
Manufacturer: Vishay
Description: THERMISTOR NTC 3KOHM 3984K BEAD
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
NTCLE203E3302SB0 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GP 600V 30A TO247AD-2
DIODE MODULE 1.4KV 100A ADDAPAK
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123
Product Specifications:
MfrPart.: NTCLE203E3302SB0Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: THERMISTOR NTC 3KOHM 3984K BEADProduct Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC ThermistorsPackage: BulkSeries: Automotive, AEC-Q200PartStatus: ActiveResistanceinOhms@25°C: 3kResistanceTolerance: ±2.2%BValueTolerance: ±0.5%B0/50: -B25/50: -B25/75: -B25/85: 3984KB25/100: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CPower-Max: 100 mWLength-LeadWire: 1.61 (41.00mm)MountingType: Through HoleNTCLE203E3302SB0 | Vishay | NHE Electronics