NTCS0603E3103GLT, Vishay, Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors, THERMISTOR NTC 10K OHM SMD 0603
Product Attributes:
Part Number: NTCS0603E3103GLT
Manufacturer: Vishay
Description: THERMISTOR NTC 10K OHM SMD 0603
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
NTCS0603E3103GLT Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
THERM NTC 350KOHM 4247K 0402
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE GEN PURP 50V 6A DO203AA
DIODE ZENER 15V 500MW SOD80
TVS DIODE 200VWM 336VC SOD57
Product Specifications:
MfrPart.: NTCS0603E3103GLTMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: THERMISTOR NTC 10K OHM SMD 0603Product Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC ThermistorsPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: 2381PartStatus: ActiveResistanceinOhms@25°C: 10kResistanceTolerance: ±2%BValueTolerance: ±3%B0/50: -B25/50: -B25/75: -B25/85: 3435KB25/100: -OperatingTemperature: -40°C ~ 150°CPower-Max: 125 mWLength-LeadWire: -MountingType: Surface MountNTCS0603E3103GLT | Vishay | NHE Electronics