NTHS0603N05N5002JR Images
Product Attributes:
Part Number: NTHS0603N05N5002JR
Manufacturer: Vishay
Description: THERMISTOR NTC 50KOHM 3890K 0603
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
NTHS0603N05N5002JR Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO214AA
FIXED IND 47UH 170MA 4 OHM TH
DIODE ZENER 18V 1.5W DO214AA
DIODE ZENER 75V 1.25W DO214AC
FIXED IND 1.8UH 790MA 250MOHM TH
MOSFET N-CH 400V 5.5A I2PAK