NTHS0603N17N1503JF Images
NTHS0603N17N1503JF Images
Product Attributes:
  • Part Number: NTHS0603N17N1503JF
  • Manufacturer: Vishay
  • Description: THERM NTC 150KOHM 4064K 0603
  • Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
  • NTHS0603N17N1503JF Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    IHB2BV221K
    FIXED IND 220UH 2.5A 150 MOHM TH