NTHS1206N02N7001JF, Vishay, Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors, THERMISTOR NTC 7KOHM 3477K 1206
NTHS1206N02N7001JF Images
Product Attributes:
Part Number: NTHS1206N02N7001JF
Manufacturer: Vishay
Description: THERMISTOR NTC 7KOHM 3477K 1206
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
NTHS1206N02N7001JF Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AC
CAP FEEDTHRU 1500PF 3KV AXIAL
FIXED IND 220NH 2.8A 35 MOHM TH
POT 2.2K OHM 55W WIREWOUND LIN
DIODE GEN PURP 1.5KV 1A DO204AL
Product Specifications:
MfrPart.: NTHS1206N02N7001JFMfr: Vishay DaleDescription: THERMISTOR NTC 7KOHM 3477K 1206Product Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC ThermistorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: NTHSPartStatus: ActiveResistanceinOhms@25°C: 7kResistanceTolerance: ±5%BValueTolerance: ±3%B0/50: -B25/50: -B25/75: 3477KB25/85: 3486KB25/100: -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CPower-Max: -Length-LeadWire: -MountingType: Surface MountNTHS1206N02N7001JF | Vishay | NHE Electronics