O012N002ABPP5N0000 Images
Product Attributes:
Part Number: O012N002ABPP5N0000
Manufacturer: Vishay
Description: LCD MODULE 24 DIG 12 X 2 PASSIVE
Category: Optoelectronics~Display Modules - LCD, OLED Character and Numeric
O012N002ABPP5N0000 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 1UH 3.8A 25 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 600MA 500MOHM TH
DIODE ZENER 91V 1.25W DO214AC
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK
FIXED IND 8.2UH 360MA 600MOHM TH
FIXED IND 12UH 370MA 1.05 OHM TH
Product Specifications:
MfrPart.: O012N002ABPP5N0000Mfr: Vishay DaleDescription: LCD MODULE 24 DIG 12 X 2 PASSIVEProduct Category: Optoelectronics~Display Modules - LCD, OLED Character and NumericPackage: TraySeries: -PartStatus: ActiveNumberofCharacters: 24DisplayFormat: 12 x 2CharacterFormat: 5 x 8 DotsDisplayType: OLEDDisplayMode: PassiveCharacterSize: 5.50mm H x 2.65mm WOutlineLxWxH: 55.70mm x 32.00mm x 11.00mmViewingArea: 46.00mm L x 14.50mm WBacklight: -Voltage-Supply: 5VDotSize: 0.45mm W x 0.60mm HInterface: SPIControllerType: -OperatingTemperature: -TextColor: BlueO012N002ABPP5N0000 | Vishay | NHE Electronics