O016N002CGPP5N0000 Images
Product Attributes:
Part Number: O016N002CGPP5N0000
Manufacturer: Vishay
Description: LCD MODULE 32 DIG 16 X 2 PASSIVE
Category: Optoelectronics~Display Modules - LCD, OLED Character and Numeric
O016N002CGPP5N0000 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GEN PURP 400V 250A DO205AB
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
FIXED IND 220NH 34A 1.35 MOHM
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AL
DIODE ZENER 16V 350MW SOT23-3
TVS DIODE 128VWM 207VC DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: O016N002CGPP5N0000Mfr: Vishay DaleDescription: LCD MODULE 32 DIG 16 X 2 PASSIVEProduct Category: Optoelectronics~Display Modules - LCD, OLED Character and NumericPackage: TraySeries: -PartStatus: ActiveNumberofCharacters: 32DisplayFormat: 16 x 2CharacterFormat: 5 x 8 DotsDisplayType: OLEDDisplayMode: PassiveCharacterSize: 5.55mm H x 2.95mm WOutlineLxWxH: 85.00mm x 36.00mm x 10.00mmViewingArea: 66.00mm L x 16.00mm WBacklight: -Voltage-Supply: 5VDotSize: 0.55mm W x 0.65mm HInterface: SPIControllerType: -OperatingTemperature: -TextColor: GreenO016N002CGPP5N0000 | Vishay | NHE Electronics