O016N002CLPP5N0000 Images
Product Attributes:
Part Number: O016N002CLPP5N0000
O016N002CLPP5N0000 Datasheet (PDF)
FIXED IND 560UH 170MA 11.5OHM TH
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: O016N002CLPP5N0000Mfr: Vishay DaleDescription: LCD MODULE 32 DIG 16 X 2 PASSIVEProduct Category: Optoelectronics~Display Modules - LCD, OLED Character and NumericPackage: TraySeries: -PartStatus: ActiveNumberofCharacters: 32DisplayFormat: 16 x 2CharacterFormat: 5 x 8 DotsDisplayType: OLEDDisplayMode: PassiveCharacterSize: 5.55mm H x 2.95mm WOutlineLxWxH: 85.00mm x 36.00mm x 10.00mmViewingArea: 66.00mm L x 16.00mm WBacklight: -Voltage-Supply: 5VDotSize: 0.55mm W x 0.65mm HInterface: SPIControllerType: -OperatingTemperature: -TextColor: YellowO016N002CLPP5N0000 | Vishay | NHE Electronics