O050H016ALPP5N0000 Images
O050H016ALPP5N0000 Images
Product Attributes:
  • Part Number: O050H016ALPP5N0000
  • Manufacturer: Vishay
  • Description: 50X16 YELLOW GRAPHIC OLED
  • Category: Optoelectronics~Display Modules - LCD, OLED, Graphic
  • O050H016ALPP5N0000 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    NTHS0805N17N1003KP
    THERM NTC 100KOHM 4064K 0805
    DG613EEY-T1-GE3
    IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC
    BU2010L-7001M3/51
    DIODE BRIDGE 20A 1000V
    S1AHE3_A/H
    DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC
    SMAJ26C-E3/5A
    TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO214AC
    T9YA202KT20
    SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
    Product Specifications:
  • MfrPart.: O050H016ALPP5N0000
  • Mfr: Vishay Dale
  • Product Category: Optoelectronics~Display Modules - LCD, OLED, Graphic
  • Package: Tray
  • Series: -
  • PartStatus: Active
  • DisplayType: OLED - Passive Matrix
  • DisplayMode: -
  • Touchscreen: -
  • DiagonalScreenSize: -
  • ViewingArea: 38.00mm W x 16.00mm H