PTCEL13R600LBE, Vishay, Circuit Protection~Inrush Current Limiters (ICL), ICL 60 OHM 13MM
Product Attributes:
Part Number: PTCEL13R600LBE
Manufacturer: Vishay
Description: ICL 60 OHM 13MM
Category: Circuit Protection~Inrush Current Limiters (ICL)
PTCEL13R600LBE Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO204AL
MOSFET N-CH 500V 14.5A TO220AB
ADJ PWR RES 1.5 OHM 600W CHAS MT
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 8SMD
Product Specifications:
MfrPart.: PTCEL13R600LBEMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: ICL 60 OHM 13MMProduct Category: Circuit Protection~Inrush Current Limiters (ICL)Package: BulkSeries: PTCELPartStatus: ActiveR@25°C: 60 OhmsTolerance: -Current-SteadyStateMax: -R@Current: -Diameter: 0.531 (13.50mm)LeadSpacing: 0.197 (5.00mm)PTCEL13R600LBE | Vishay | NHE Electronics