PTCTT95R500GTELAR, Vishay, Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC Thermistors, THERMISTOR PTC 50 OHM 20% 4SMD
Product Attributes:
Part Number: PTCTT95R500GTELAR
Manufacturer: Vishay
Description: THERMISTOR PTC 50 OHM 20% 4SMD
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC Thermistors
PTCTT95R500GTELAR Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 51V 500MW SOD123
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
FIXED IND 1.2UH 5A 10 MOHM TH
OPTOISO 5.3KV 2CH TRANS 8SMD
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Product Specifications:
MfrPart.: PTCTT95R500GTELARMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: THERMISTOR PTC 50 OHM 20% 4SMDProduct Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC ThermistorsPackage: BulkSeries: PTCTTPartStatus: ActiveResistance@25°C: 50 OhmsResistanceTolerance: ±20%OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CPower-Max: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMDPTCTT95R500GTELAR | Vishay | NHE Electronics