RE110L2D502 Images
RE110L2D502 Images
Product Attributes:
  • Part Number: RE110L2D502
  • RE110L2D502 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    4N37
    OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP
    5KP150AHE3/54
    TVS DIODE 150VWM 243VC P600
    AZ23C5V6-E3-18
    DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23
    MMBZ5234C-E3-18
    DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3
    IM06ST150K
    FIXED IND 15UH 310MA 1.2 OHM TH
    IHLP2525BDEB8R2M01
    FIXED IND 8.2UH 3A 106 MOHM SMD
    Product Specifications:
  • MfrPart.: RE110L2D502
  • Package: Box
  • Series: REC 110 L
  • LinearRange: 0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97)
  • ActuatorType: Round Shaft
  • Linearity: ±0.1%
  • Resistance: 5 kOhms
  • ResistanceTolerance: ±20%
  • TerminationStyle: Connector
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 125°C