RE115L11D502 Images
RE115L11D502 Images
Product Attributes:
  • Part Number: RE115L11D502
  • RE115L11D502 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    BZD27C18P-M3-18
    DIODE ZENER 18V 800MW DO219AB
    TSOP32336IV1
    OPTOCOUPLER
    SMA5J18CA-E3/5A
    TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
    VS-10WQ045FNTRR-M3
    DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
    VS-20ETS08-M3
    DIODE GEN PURP 800V 20A TO220AC
    VS-60EPU06-N3
    DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: RE115L11D502
  • Package: Box
  • Series: REC 115 L
  • LinearRange: 0 ~ 275.00mm (0 ~ 10.83)
  • ActuatorType: Round Shaft
  • Linearity: ±0.1%
  • Resistance: 5 kOhms
  • ResistanceTolerance: ±20%
  • TerminationStyle: Connector
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 125°C