Product Attributes:
Part Number: RE139L15D103
Manufacturer: Vishay
Description: SFERNICE TRANSDUCERS
Category: Sensors, Transducers~Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
RE139L15D103 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GEN PURP 600V 8A D-PAK
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC
DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO214AA
IGBT MOD 600V 750A INT-A-PAK
FIXED IND 2.2UH 650MA 190MOHM TH
DIODE ARRAY GP 300V 10A TO263AB
Product Specifications:
MfrPart.: RE139L15D103Mfr: Vishay SferniceDescription: SFERNICE TRANSDUCERSProduct Category: Sensors, Transducers~Position Sensors - Angle, Linear Position MeasuringPackage: BoxSeries: REC 139 LPartStatus: ActiveForMeasuring: Linear PositionTechnology: ResistiveRotationAngle-ElectricalMechanical: -LinearRange: 0 ~ 375.00mm (0 ~ 14.76)Output: ResistiveOutputSignal: -ActuatorType: -Linearity: ±0.1%Resistance: 10 kOhmsResistanceTolerance: ±20%Voltage-Supply: -MountingType: Chassis MountTerminationStyle: ConnectorOperatingTemperature: -55°C ~ 125°CPackage/Case: ModuleRE139L15D103 | Vishay | NHE Electronics