RSSD20117A11R0JB00, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 11 OHM 100W CHAS MT
RSSD20117A11R0JB00 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD20117A11R0JB00
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 11 OHM 100W CHAS MT
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD20117A11R0JB00 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
MOSFET P-CH 100V 48A PPAK SO-8
FIXED IND 12UH 173MA 2.5 OHM SMD
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AA
TVS DIODE 36VWM 58.1VC P600
DIODE ARRAY GP 200V 16A TO220AB
BRIDGE RECT 1PHASE 200V 3A GBU
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD20117A11R0JB00Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 11 OHM 100W CHAS MTProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 11 OhmsPower(Watts): 100 WTolerance: ±5%AdjustmentType: SlideDiameter: 0.866 OD, 0.496 ID (22.00mm x 12.60mm)Length: 4.606 (117.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: Solder LugRSSD20117A11R0JB00 | Vishay | NHE Electronics