RSSD20117A56R0JB15, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 56 OHM 100W CHAS MT
RSSD20117A56R0JB15 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD20117A56R0JB15
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 56 OHM 100W CHAS MT
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD20117A56R0JB15 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO204AC
TVS DIODE 58.1VWM 92VC 1.5KE
FIXED IND 1.5UH 2.2A 72 MOHM SMD
MOSFET N-CH 500V 20A TO247-3
MOSFET P-CH 100V 12A TO220AB
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD20117A56R0JB15Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 56 OHM 100W CHAS MTProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 56 OhmsPower(Watts): 100 WTolerance: ±5%AdjustmentType: SlideDiameter: 0.866 OD, 0.496 ID (22.00mm x 12.60mm)Length: 4.606 (117.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: Solder LugRSSD20117A56R0JB15 | Vishay | NHE Electronics