RSSD20117A82R0JB00, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 82 OHM 100W CHAS MT
RSSD20117A82R0JB00 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD20117A82R0JB00
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 82 OHM 100W CHAS MT
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD20117A82R0JB00 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AA
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D618SL
ADJ PWR RES 2.2 OHM 100W CHAS MT
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN TOP
100X16 YELLOW GRAPHIC OLED
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD20117A82R0JB00Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 82 OHM 100W CHAS MTProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 82 OhmsPower(Watts): 100 WTolerance: ±5%AdjustmentType: SlideDiameter: 0.866 OD, 0.496 ID (22.00mm x 12.60mm)Length: 4.606 (117.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: Solder LugRSSD20117A82R0JB00 | Vishay | NHE Electronics