RSSD25138AR100MB06, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 100M OHM 140W CHAS
RSSD25138AR100MB06 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD25138AR100MB06
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 100M OHM 140W CHAS
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD25138AR100MB06 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AL
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO204AL
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
IC ANALOG SWITCH SPDT 16SOIC
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
FIXED IND 68MH 80MA 52.8 OHM TH
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD25138AR100MB06Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 100M OHM 140W CHASProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 100 mOhmsPower(Watts): 140 WTolerance: ±20%AdjustmentType: SlideDiameter: 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm)Length: 5.433 (138.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: Solder LugRSSD25138AR100MB06 | Vishay | NHE Electronics