RSSD25138C33R0JB04, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 33 OHM 140W CHAS MT
RSSD25138C33R0JB04 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD25138C33R0JB04
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 33 OHM 140W CHAS MT
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD25138C33R0JB04 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC 1.5KE
DIODE ZENER 20V 800MW DO219AB
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP
DIODE ZENER 10.78V 500MW SOD80
DIODE SCHOTTKY 30A 80V TO-263AB
DIODE GEN PURP 1KV 85A DO203AB
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD25138C33R0JB04Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 33 OHM 140W CHAS MTProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 33 OhmsPower(Watts): 140 WTolerance: ±5%AdjustmentType: SlideDiameter: 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm)Length: 5.433 (138.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: Solder LugRSSD25138C33R0JB04 | Vishay | NHE Electronics