RSSD25168C80R0JB00, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 80 OHM 200W CHAS MT
RSSD25168C80R0JB00 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD25168C80R0JB00
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 80 OHM 200W CHAS MT
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD25168C80R0JB00 Datasheet (PDF)
THERMISTOR PTC 150 OHM 5% 0603
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO215AA
MOSFET N-CH 100V 31A TO247-3
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD25168C80R0JB00Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 80 OHM 200W CHAS MTProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 80 OhmsPower(Watts): 200 WTolerance: ±5%AdjustmentType: SlideDiameter: 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm)Length: 6.614 (168.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: Solder LugRSSD25168C80R0JB00 | Vishay | NHE Electronics