RSSD30250C33R0JB04, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 33 OHM 280W CHAS MT
RSSD30250C33R0JB04 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD30250C33R0JB04
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 33 OHM 280W CHAS MT
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD30250C33R0JB04 Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 2.4V 350MW SOT23-3
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
MOSFET N-CH 50V 1.7A 4DIP
DIODE GEN PURP 1KV 40A DO203AB
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA MICMELF
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD30250C33R0JB04Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 33 OHM 280W CHAS MTProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 33 OhmsPower(Watts): 280 WTolerance: ±5%AdjustmentType: SlideDiameter: 1.256 OD, 0.839 ID (32.00mm x 21.30mm)Length: 9.843 (250.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: Solder LugRSSD30250C33R0JB04 | Vishay | NHE Electronics