RSSD50373A2500JB01, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 250 OHM 600W CHAS MT
RSSD50373A2500JB01 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD50373A2500JB01
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 250 OHM 600W CHAS MT
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD50373A2500JB01 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
MOSFET N-CH 20V 2.9A SOT23-3
MOSFET N-CH 60V 4.3A SOT23-3
DIODE SCHOTTKY 35V 16A TO263AB
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD50373A2500JB01Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 250 OHM 600W CHAS MTProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 250 OhmsPower(Watts): 600 WTolerance: ±5%AdjustmentType: SlideDiameter: -Length: 14.685 (373.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: -RSSD50373A2500JB01 | Vishay | NHE Electronics