RSSD50373A4700JB01, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor, ADJ PWR RES 470 OHM 600W CHAS MT
RSSD50373A4700JB01 Images
Product Attributes:
Part Number: RSSD50373A4700JB01
Manufacturer: Vishay
Description: ADJ PWR RES 470 OHM 600W CHAS MT
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power Resistor
RSSD50373A4700JB01 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA
DIODE MODULE 400V 240A TO244
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AC
FIXED IND 160UH 111MA 6.4 OHM TH
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
MfrPart.: RSSD50373A4700JB01Mfr: Vishay SferniceDescription: ADJ PWR RES 470 OHM 600W CHAS MTProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Adjustable Power ResistorPackage: BoxSeries: RSSDPartStatus: ActiveResistance: 470 OhmsPower(Watts): 600 WTolerance: ±5%AdjustmentType: SlideDiameter: 2.087 OD, 1.067 ID (53.00mm x 27.10mm)Length: 14.685 (373.00mm)MountingType: Chassis MountTermination: Solder LugRSSD50373A4700JB01 | Vishay | NHE Electronics