Product Attributes:
Part Number: RT012AS68R0JB
Manufacturer: Vishay
Description: POTENTIOMETER
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Rotary Potentiometers, Rheostats
RT012AS68R0JB Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD
DIODE GEN PURP 200V 4A DO201AD
TVS DIODE 102VWM 165VC SMC
TVS DIODE 154VWM 246VC DO214AA
DIODE SCHOTTKY 45V 10A D2PAK