Product Attributes:
Part Number: RT012AS75R0KB
Manufacturer: Vishay
Description: POTENTIOMETER
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Rotary Potentiometers, Rheostats
RT012AS75R0KB Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GEN PURP 800V 3A DO214AB
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 8SMD
FIXED IND 12UH 155MA 2.7 OHM TH
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO201AD
DIODE ZENER 18V 1.25W DO214AC