SA20AHE3/73, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO204AC
SA20AHE3/73 Images
SA20AHE3/73 Images
Product Attributes:
  • Part Number: SA20AHE3/73
  • Manufacturer: Vishay
  • Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO204AC
  • Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
  • SA20AHE3/73 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    NTCALUG02A103G
    THERM NTC 10KOHM 3984K RING LUG
    MBRB30H50CT-E3/81
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB
    VS-40CTQ045S-M3
    DIODE SCHOTTKY 45V 20A D2PAK