SBLB25L20CTHE3/81, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TO263AB
Product Attributes:
Part Number: SBLB25L20CTHE3/81
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TO263AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
SBLB25L20CTHE3/81 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO214AA
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
FIXED IND 100UH 520MA 700MOHM SM
MOSFET N-CH 500V 16A D2PAK
FIXED IND 47UH 205MA 2.3 OHM TH
FIXED IND 330NH 475MA 360MOHM SM
Product Specifications:
Mfr Part: SBLB25L20CTHE3/81Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TO263ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 12.5AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 12.5 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 900 µA @ 20 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABSBLB25L20CTHE3/81 | Vishay | NHE Electronics