Product Attributes:
Part Number: SFH615AGR-X016
Manufacturer: Vishay
Description: OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP
Category: Isolators~Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output
SFH615AGR-X016 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
FIXED IND 4.7UH 7.2A 28.46 MOHM
DIODE SCHOTTKY 16A 45V TO-220AC
DIODE GEN PURP 800V 600A B8
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: SFH615AGR-X016Mfr: Vishay Semiconductor Opto DivisionDescription: OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIPProduct Category: Isolators~Optoisolators - Transistor, Photovoltaic OutputPackage: TubeSeries: -PartStatus: ObsoleteNumberofChannels: 1Voltage-Isolation: 5300VrmsCurrentTransferRatio(Min): 100% @ 5mACurrentTransferRatio(Max): 300% @ 5mATurnOn/TurnOffTime(Typ): 2µs, 25µsRise/FallTime(Typ): -InputType: DCOutputType: TransistorVoltage-Output(Max): 70VCurrent-Output/Channel: 50mAVoltage-Forward(Vf)(Typ): 1.25VCurrent-DCForward(If)(Max): 60 mAVceSaturation(Max): 400mVOperatingTemperature: -55°C ~ 100°CMountingType: Through HolePackage/Case: 4-DIP (0.400, 10.16mm)SFH615AGR-X016 | Vishay | NHE Electronics