SM15T12CA-M3/9AT, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO214AB
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 3.9UH 3.8A 17 MOHM TH
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC
FIXED IND 220NH 15A 5.2MOHM SMD
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO204AL
DIODE ZENER 240V 1.25W DO214AC
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: SM15T12CA-M3/9ATMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO214ABProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: SM15T, TransZorb®PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 10.2VVoltage-Breakdown(Min): 11.4VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 16.7VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 90APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AB, SMCSM15T12CA-M3/9AT | Vishay | NHE Electronics