SM15T18A-E3/9AT, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AB
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
DIODE SCHOTTKY 20V 200MA SOD80
FIXED IND 1.8UH 350MA 900MOHM SM
N-CHANNEL 150 V (D-S) MOSFET POW
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK
FIXED IND 100NH 32.5A 1.7MOHM SM
Product Specifications:
MfrPart.: SM15T18A-E3/9ATMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214ABProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: SM15T, TransZorb®PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 15.3VVoltage-Breakdown(Min): 17.1VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 25.2VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 59.5APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AB, SMCSM15T18A-E3/9AT | Vishay | NHE Electronics