SM15T36CA-E3/9AT, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO214AB
For
Vishay, you may also be interested in the following:
MOSFET N-CH 200V 3.3A D2PAK
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD
FIXED IND 8.2MH 170MA 21.8OHM SM
PTC RESET FUSE 30V 540MA RADIAL
Product Specifications:
MfrPart.: SM15T36CA-E3/9ATMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO214ABProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: SM15T, TransZorb®PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 30.8VVoltage-Breakdown(Min): 34.2VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 49.9VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 30APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AB, SMCSM15T36CA-E3/9AT | Vishay | NHE Electronics