SM4TW201, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 200 OHM 0.25W J LEAD TOP
Product Attributes:
Part Number: SM4TW201
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 200 OHM 0.25W J LEAD TOP
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
SM4TW201 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 91V 1.25W DO214AC
MOSFET P-CH 30V 10A PPAK SC70-6
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AC
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
THERMISTOR PTC 180 OHM 5% 1206
IC ANALOG SWITCH SPDT 28PLCC
Product Specifications:
MfrPart.: SM4TW201Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: TRIMMER 200 OHM 0.25W J LEAD TOPProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR)Series: SM4PartStatus: ObsoleteResistance: 200 OhmsPower(Watts): 0.25W, 1/4WTolerance: ±10%TemperatureCoefficient: ±100ppm/°CNumberofTurns: 12AdjustmentType: Top AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: J LeadSM4TW201 | Vishay | NHE Electronics