SM6S28AHE3/2D, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AB
Product Attributes:
Part Number: SM6S28AHE3/2D
Manufacturer: Vishay
Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AB
Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
SM6S28AHE3/2D Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
BRIDGE RECT 1P 200V 2.8A GSIB-5S
DIODE ZENER 2.4V 410MW SOD123
MOSFET N-CH 45V 29.7A/108A PPAK
FIXED IND 47UH 205MA 2.3 OHM TH
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
TVS DIODE 12VWM 20.9VC DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: SM6S28AHE3/2DMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218ABProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101, PAR®PartStatus: ObsoleteType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 28VVoltage-Breakdown(Min): 31.1VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 45.4VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 101APower-PeakPulse: 4600W (4.6kW)PowerLineProtection: NoApplications: AutomotiveCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-218ABSM6S28AHE3/2D | Vishay | NHE Electronics