SMCJ15CAHE3/9AT, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 3.3UH 3.26A 96.79MOHM
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE SCHOTTKY 40V 2A DO214AC
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK
POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR
FIXED IND 6.8UH 8A 23.3 MOHM SMD
Product Specifications:
MfrPart.: SMCJ15CAHE3/9ATMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214ABProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101, TransZorb®PartStatus: Discontinued at Type: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 15VVoltage-Breakdown(Min): 16.7VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 24.4VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 61.5APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: AutomotiveCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AB, SMCSMCJ15CAHE3/9AT | Vishay | NHE Electronics