SQA401CEJW-T1_GE3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single, AUTOMOTIVE P-CHANNEL 20 V (D-S)
Product Attributes:
Part Number: SQA401CEJW-T1_GE3
Manufacturer: Vishay
Description: AUTOMOTIVE P-CHANNEL 20 V (D-S)
Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single
SQA401CEJW-T1_GE3 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GEN PURP 400V 30A TO247AC
TVS DIODE 24.3VWM 43.5VC DO214AB
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 12A GBPC
FIXED IND 82UH 180MA 2.44 OHM TH
Product Specifications:
MfrPart.: SQA401CEJW-T1_GE3Mfr: Vishay SiliconixDescription: AUTOMOTIVE P-CHANNEL 20 V (D-S)Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - SinglePackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®PartStatus: ActiveFETType: P-ChannelTechnology: MOSFET (Metal Oxide)DraintoSourceVoltage(Vdss): 20 VCurrent-ContinuousDrain(Id)@25°C: 3.75A (Tc)DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn): 2.5V, 4.5VRdsOn(Max)@IdVgs: 125mOhm @ 2.4A, 4.5VVgs(th)(Max)@Id: 1.3V @ 250µAGateCharge(Qg)(Max)@Vgs: 5.5 nC @ 4.5 VVgs(Max): ±12VInputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds: 330 pF @ 10 VFETFeature: -PowerDissipation(Max): 13.6W (Tc)OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Surface MountSupplierDevicePackage: PowerPAK® SC-70-6SQA401CEJW-T1_GE3 | Vishay | NHE Electronics