ST32TG100, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 10OHM 0.125W J LEAD SIDE
Product Attributes:
Part Number: ST32TG100
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 10OHM 0.125W J LEAD SIDE
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
ST32TG100 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO204AC
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC 1.5KE
DIODE SCHOTTKY 40V 9A DO204AR
DISPLAY 7-SEG 0.28 SGL ORG-RED
THERMISTOR NTC 5KOHM BEAD
SENSOR REMOTE REC 56.0KHZ 45M
Product Specifications:
MfrPart.: ST32TG100Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: TRIMMER 10OHM 0.125W J LEAD SIDEProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR)Series: ST-32PartStatus: ObsoleteResistance: 10 OhmsPower(Watts): 0.125W, 1/8WTolerance: ±20%TemperatureCoefficient: ±250ppm/°CNumberofTurns: 1AdjustmentType: Side AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: J LeadST32TG100 | Vishay | NHE Electronics