ST32TG303, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 30K OHM 0.125W J LEAD
Product Attributes:
Part Number: ST32TG303
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 30K OHM 0.125W J LEAD
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
ST32TG303 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AA
TVS DIODE 90VWM 146VC DO215AA
TVS DIODE 8VWM 11.5VC 1.5KE
DIODE ZENER 68V 500MW DO35
Product Specifications:
MfrPart.: ST32TG303Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: TRIMMER 30K OHM 0.125W J LEADProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR)Series: ST-32PartStatus: ObsoleteResistance: 30 kOhmsPower(Watts): 0.125W, 1/8WTolerance: ±20%TemperatureCoefficient: ±100ppm/°CNumberofTurns: 1AdjustmentType: Side AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: J LeadST32TG303 | Vishay | NHE Electronics