ST32TG504, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 500K OHM 0.125W J LEAD
Product Attributes:
Part Number: ST32TG504
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 500K OHM 0.125W J LEAD
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
ST32TG504 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 180V 800MW DO219AB
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC MPG06
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
LED GREEN DIFFUSED 1.8MM T/H
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO215AB
MOSFET N-CH 150V 37A 10POLARPAK
Product Specifications:
MfrPart.: ST32TG504Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: TRIMMER 500K OHM 0.125W J LEADProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR)Series: ST-32PartStatus: ObsoleteResistance: 500 kOhmsPower(Watts): 0.125W, 1/8WTolerance: ±20%TemperatureCoefficient: ±100ppm/°CNumberofTurns: 1AdjustmentType: Side AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: J LeadST32TG504 | Vishay | NHE Electronics