ST5TW103, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Product Attributes:
Part Number: ST5TW103
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
ST5TW103 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO214AA
TVS DIODE 10.5VWM 19VC DO214AB
DIODE ZENER 47V 300MW SOT23
DIODE ZENER 19V 225MW SOT23-3
FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH
TVS DIODE 8VWM 19.2VC SOT23
Product Specifications:
MfrPart.: ST5TW103Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR)Series: ST5PartStatus: ObsoleteResistance: 10 kOhmsPower(Watts): 0.25W, 1/4WTolerance: ±10%TemperatureCoefficient: ±100ppm/°CNumberofTurns: 14AdjustmentType: Top AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: Gull WingST5TW103 | Vishay | NHE Electronics