ST5TW104, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
Product Attributes:
Part Number: ST5TW104
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
ST5TW104 Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 16V 500MW DO35
MOSFET P-CH 60V 1.8A SOT223
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
DIODE GEN PURP 150V 1A DO214AC
FIXED IND 330NH 35MA 850MOHM SMD
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC 1.5KE
Product Specifications:
MfrPart.: ST5TW104Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOPProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: ST5PartStatus: ObsoleteResistance: 100 kOhmsPower(Watts): 0.25W, 1/4WTolerance: ±10%TemperatureCoefficient: ±100ppm/°CNumberofTurns: 14AdjustmentType: Top AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: Gull WingST5TW104 | Vishay | NHE Electronics