ST5TW503, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Product Attributes:
Part Number: ST5TW503
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
ST5TW503 Datasheet (PDF)
BRIDGE RECT 1P 800V 12A BU-5S
TRIMMER 50K OHM 0.125W J LEAD
IC TRANSCEIVER HALF 1/2 8SOIC
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AC
FIXED IND 5.6UH 210MA 1.4OHM SMD
INTEGRATED 50A DRMOS POWER STAGE
Product Specifications:
MfrPart.: ST5TW503Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR)Series: ST5PartStatus: ObsoleteResistance: 50 kOhmsPower(Watts): 0.25W, 1/4WTolerance: ±10%TemperatureCoefficient: ±100ppm/°CNumberofTurns: 14AdjustmentType: Top AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: Gull WingST5TW503 | Vishay | NHE Electronics